Jumta konstrukcija atbilstoši mūsdienīgām tehnoloģijām

Jumta konstrukcija tomēr ir viens no vissvarīgākajiem momentiem mājas celtniecības procesā. Brīdī, kad tiek likts jumts vai jau jumta segums, ir svarīgi ievērot tehnoloģiju uz kā balstās mājas jumta uzstādīšana, turklāt kur pārkāpšana varētu radīt nepatīkamus momentus, kā piemēram, siltuma zudumu, noplūdi vai pat, ka tiek sagrauta pat jumta konstrukcija. Lai mājas jumts tiktu galā ar tā aizsardzības funkcijām, tam jābūt nekļūdīgi sataisītam, pie tam celtniecības laikā nevajadzētu aizmirst arī par tāda veida lietu, kā jumta siltināšana. Protams, ir arī varbūtība izmēģināt kopnes kā dizaina elementu, gan kā jumta konstrukcijas balsta funkciju.

Vairāk lasi – https://marupesjumti.lv/

Piemērotākā jumta konstrukcija šodien

Mājas jumta segums varētu būt bitumena lokšņu, metāla, māla dakstiņu, bitumena uzkausējamais jumts, ko izmanto, kad taisa plakano jumtu, kā arī ir nezazbezta šīfera jumts. Kāda tipa jumta segums būs vislabākais vai kāda tieši jumta uzstādīšana ir piemērota tieši Jums, būs atkarīgs jau no tā, kāda tipa varētu būt jumta konstrukcija . Populārākie ir divslīpju kā arī viena slīpuma jumti, kur pati jumta uzstādīšana tiek īstenota, lietojot šīferi vai arī dakstiņu pārklājumu. Savukārt metāla jumti tomēr ir atbilstošākais risinājums dārza mājām. Bieži vien sarežgītie tipi jumta konstrukcijām var tikt atbilstoši individuālam prasībām, tādā veidā realizējot ļoti neparastus māju stilus, šeit labākais jumta segums būtu bitumena viļņotās loksnes, kas ir arī izdevīgākais risinājums.

Jumta kopnes vai arī jumta spāres, kas būs lētāk?

Mājokļa būvniecībā ļoti bieži tiek izmantotas koka kopnes kā arī jumta spāres. Kāds tieši variants ir vislabākais? Spāru sistēma vai jumta spāres no vienas puses balstās uz mauerlatu, bet no otras puses – uz kores siju. Lai spāres sistēma spētu izturēt nepieciešamo spriedzi, tām jābūt savstarpēji savienotām. Palielinātas slodzes gadījumā, spāres tiek balstītas tieši uz statīviem. Savukārt jumta kopnes ir stingrs rāmis, ko izmanto slīpo jumtu veidošanā. Šeit pamata būtība ir sadalīt slodzi kurai ir pakļauts jumts un novirzīt to uz sienām. Parasti koka kopnes ir ražotas tieši no augstas klases kokmateriāliem, dēļiem vai arī apaļkoka. Jumta kopnes jau ir izdevīgāks un vēl vienkāršāks variants nekā jumta spāres, tādēļ celtniecībā izvelās tieši kopnes.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *