Jumta konstrukcijas veidi, kas priecēs Jūs ilgus gadus

Parasti, runājot par jumta uzstādīšanu, tad būtisks ir ne tikai jumta segums, bet gan viss mājas jumts kopumā. Un, kad jumta veida izvēle pieļaujama pat pašā būvniecības brīdī, tad pats jumta sastāvs, kā viens no vissvarīgākajiem mājas posmiem, būs cītīgi jāaprēķina un jāprojektē pirms būvniecības uzsākšanas. Būtu jāizprot, kādi jumta konstrukcijas veidi jau ir piemēroti tieši Jūsu gadījumā. Pastāv tik ļoti daudz variāciju – sijas, jumtu spāres un  koka kopnes, kā tās atsķiras savā starpā un, ko izvēlēties, tiešām ir ļoti būtisks jautājums.

Kāds ir Jūsu jumts?

Visbiežāk redzami ir tieši divslīpju un mansarda jumts mājām, ir vēl pat vienas slīpnes vai arī maju četrslīpju jumti, un protams arī dažnedažādu tipu apvienojumi. Neparastu ēkas konstrukciju varētu dabūt, ja jumta konstrukcija ir plakana tipa, taču šajā gadījumā varētu būt ļoti daudz uzkopšanas darbu, tas ir arī tāpēc, ka nokrišņiem nebūs noplūdes iespēju, kaut gan jumta uzstādīšana būs visekonomiskākā. Bet ir arī tik neparasti kumta konstrukcijas veidi, kā jumts piramīdas veidā, kurš līdzinās sava veida piramīdai. Šis tips visbiežāk ir pielietots piemēram, kā dizaina jumta papildinājums. Vēl viens neparastais jumta veids ir ar asimetriju, kur tad raksturīga īsa mala kā arī gara otra jumta puse. Vienmēr jāapzinās, jo konstrukcija būs sarežģītāka, jo bez šaubām jumta uzstādīšana būs dārgāka. Tas ir arī tāpēc, ka uz papildus jumta sastāvdaļām, ir nepieciešams arī papildus sijas vai koka kopnes.

Jumta segums ikvienai mājai

Izvēloties tāda veida variantu, kā jumta spāres, būs jaielāgo, ka tieši jumta uzstādīšana būs ļoti darbietilpīga. Jumta konstrukcija tiks piemērīta, uzstādīta kā arī piezāģēta uz vietas objektā. Šādi jumta konstrukcijas veidi tike izmantoti tikai mazos projektos, kas ir līdz 6 metriem. Pie tam jumta spāres pieprasa nesošās sienas, pie kurām tās tiks stiprinātas, kaut gan tiešam kā liels pluss jau ir tāds, ka pašas jumta spāres var būt arī sataisītas atbilstošas uz vietas celtnes specifikai. Savukārt jumta kopnes izceļas ar savu kvalitāti, tā kā to ražošanā izmanto īpašu programmatūŗu, taču, jau gatavojot kopnes,tiks pielietots pilnīgi automatizēts darbību komlekss, kas izslēdz kļūdas. Celtne jau var būt arī bez tik nepieciešamām nesošam sienām, kas nodrošina izdevīgumu projektam. Jumta kopnes ļauj neierobežoti plānot un pat pārplānot projektu jebkurā brīdī, pie tam pati jumta uzstādīšana ir vienkārša kā arī skaidra. Un galvenais šī varianta jumta uzstādīšana ir ļoti ātra, piemēram, lai uzstādīt vienkāršu privātmāju, kopņu uzlikšana aizņem no 1-2 dienām.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *