KĀ IZVĒLĒTIES MĀCĪBU IESTĀDI SAVAM BĒRNIŅAM?

Pirmsskolas izglītības iestādes gaitu uzsākšana var būt liels notikums ne tikai paša bērna, bet arī vecāku dzīvēs, jo mainās jau pierastās ikdienas gaitas un aizsākas kas jauns. Pii rindas jau daudzus gadus kļūst nozīmīga problēma ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā, tādēļ lielākā daļa jauno vecāku izvēlas savus bērnus pierakstīt pirmsskolas mācību iestādē jau uzreiz pēc piedzimšanas. Tas nozīmē, ka vslabāk piemērotu pirmo mācību iestādi savam bērnam sākt meklēt un izraudzīties neilgi pirms mazuļa dzimšanas. Bērnu uzņemšanas rindā var savlaicīgi pierakstīt gan valsts, gan arī privātajos dārziņos, bet, to nav iespēams izdarīt pirms bērna dzimšanas, jo dokumentu nokārtošanai vajadzīgs bērna personas kods. Īpaši daudzi jaunie vecāki bērnus piesaka rindā gan valsts, gan privātā pii, jo, privātie dārziņi, bieži vien, bērnus uzņem grupās daudz ātrāk kā pašvaldības bērnudārzos un tas ir izdevīgi vecākam, kurš atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā, jo var laicīgi atsākt strādāt.

Ieskaties – https://www.laimeslacis.lv/baseins?lang=lv

KĀ PIERAKSTĪT BĒRNUS PIRMSSKOLAS MĀCĪBU IESTĀDĒ?

Jautājums par to, kā bērnu pieteikt rindā izglītības iestādē, kļūst aktuāls daudziem jaunajiem vecākiem. Pēc bērna dzimšanas to var ērti izdarīt online, izslēdzot vajadzību doties uz mācību iestādi vai izglītības pārvaldi un gaidīšanu garās rindās. Ja vēlaties bērnu pierakstīt rindā privātajā pii, tad, visticamāk, uzņemšana jāsaskaņo ar iestādes vadību, pēc konsultatīvas tikšanās reizes. Piemēram, ja privātais bērnudārzs Juglā vai kādā no tās mikrorajoniem pieņem vecāku pieteikumu par bērnu uzņemšanu dārziņā, tad rindas pienākšanu var gaidīt pat divreiz ātrāk kā valsts pii. Privātie PII nav bezmaksas. Pašvaldības, atbalstot vecākus, kamēr nav pienākusi kārta pašvaldības bērnudārzos, sedz vienu daļu no privātā bērnudārza mēneša maksas.

BĒRNUDĀRZI AR NODARBĪBĀM BASEINĀ.

Var būt daudzi kritēriji, pēc kuriem vecāki izraugas mācību iestādi, kurā vest savu bērnu. Bieži lielu lomu izvēles izdarīšanā spēlē tas, kāda veida papildus nodarbības un arī brīvā laika pavadīšanas iespējas tiek nodrošinātas. Matemātika, svešvaloda, muzikālās un ritmikas nodarbības, kā arī baseins, var būt laba pievienotā vērtība mācību programmai. Zīdaiņu peldināšana ļoti nozīmīga mazuļu fiziskajai un arī psiholoģiskajai attīstībai, tādēļ baseini bērniem ir īpaši pieprasīti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *