KAS NEPIECIEŠAMS DARBA ATRAŠANAI ONLINE?

Šodien par darba vakanču un darba meklētāju trūkumu nevar sūdzēties neviena puse. Darba rokas allaž ir nepieciešamas un arī nav maz tādu cilvēku, kuri meklē darbu gan, lai strādātu papildus jau esošajam darbam, lai piepelnītos brīvdienās vai arī pat krasi mainītu savu nodarbošanos vai pilnveidotu jau esošās spējas. Darba sludinājumi , gan darba piedāvājumi ir meklējami gan soc tīklos, gan speciāli izveidotās darba sludinājumu vietnēs internetā. Vienlīdz liels pieprasījums ir arī darba sludinājumiem, kas saistīti ar darbu ārzemēs. Gan darba devēji pie mums Latvijā, gan arī ārzemēs, par obligātu prasību var uzrādīt motivācijas vēstules iesniegšanu kopā ar savu CV. Korekti un prasībām atbilstoši iesniegtie dokumenti ir pirmais rādītājs tam, ka darba meklētājs tiešām ir ieinteresēts piedāvātajam darbam un arī darba devējam tas sniedz pirmo iespaidu par potenciālo darbinieku.

KĀPĒC JĀIESNIEDZ CV UN MOTIVĀCIJAS VĒSTULE?
Pirmais, kas jāzina darba meklētājam ir sava CV pareiza noformēšana. Neatkarīgi no tā vai vajadzīgs darbs uz pusslodzi Rīgā, Valmierā vai Talsos, katram interesentam ir iespējams ērti izveidot savu CV online. CV sevī ietver informāciju par nozīmīgākajiem ar konkrēto vakanci saistītājiem datiem un potenciālā darbinieka pieredzi. CV paraugs ir atrodams dažādās interneta vietnēs, un, lai arī nav noteikts un akmenī kalts formatējums šī dokumenta izstrādei, svarīgi, lai tas ir viegli pārskatāms un informatīvs, kas ietver pietiekoši daudz, taču ne liekas informācijas par darba meklētāju. Piemēram, darba devējam nebūs saistoši uzzināt absolvētā bērnudārza nosaukumu, taču būs interesanti uzzināt informāciju, kas saistīta ar piedāvāto darbu. Līdzīgi ir ar motivācijas vēstuli. Motivācijas vēstules paraugs arī ir atrodams online, lai būtu vieglāk izprast, kādu informāciju ir nepieciešams tajā ietvert. Motivācijas vēstule, lai arī šķiet lieks un maznozīmīgs CV papildinājums, darba devējam ir būtiska, jo rada labu iespaidu par potenciālo darbinieku, kurš ir gatavs sadarboties.

Darba piedāvājumi ir, bija un arī būs aktuāli visos laikos, tādēļ, attīstoties tehnoloģijām un arī citām izdevībām sasniegt plašāku cilvēku loku, ir iespējams ne vien izvietot darba sludinājumus nodarbinātības aģentūrās, bet arī internetā, mājas lapās, sludinājumu portālos un, protams, sociālajos tīklos. Vienlaikus ar lokāliem darba meklējumiem savā pilsētā, der apsvērt domu par darba piedāvāumu izskatīšanu citās, tuvākās pilsētās, jo kas zina – varbūt paveicas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *