Koku transports un vēl meža izstrāde

Mežizstrādes industrijā dominē tieši sortimentācija, kas nozīme to, ka koku atzaro pašā mežā, bet stumbru sadala sortimentos, piemēram, bērza finierkluči A un B klases, taras kluči, malka un papīrmalka, tad gatavais apaļkoks būs vests tālāk. Protams, tam kādā veidā tiek gāzti paši koki, apaļkoks atzarots un koka stumbrs, ir ļoti ievērojama nozīme, jo īpaši, ja koklaukumi satur iespaidīgus kokus. Neatkarīgi, vai varbūt apalkoks ir sadalīts no saimnieka puses, vai pat tas griezīsies pie mežizstrādes industrijas darbinieka, tieši sadalīšanu sortimentios tomēr jānoteic īpasniekam, tāpēc tam jau ir jāizprot, kas tad pamatā ir apaļkoks un vēl tā taraskluči.

Apaļkoks vai arī tā pielietošana

Mēs esam redzējuši to, ka jau tiek izmantots koku transports, to pamata tara būs tieši apaļkoks. Mūsu valstī apaļkoks tiek pielietots, gan izmantošanai valsts teritorijā, gan arī eksportēšanai. Interesants moments ir tas, kādā veidā tieši ir sadalīts stumbrs kokam, kā arī, cik tad dārgs jau ir katra koka sugas izejmateriāls. Vertīgākais sortiments jau ir A klases bērza finierkluči, tieši no šī koka būs visvērtīgākā prece. Protams, finiera kluči var tikt iegūti un no citu koku šķirnēm, kas arī ir dārgi, ja šis jau ir B klases finierklucis. Bērza finierkluči tiek plaši izmantoti finierskaidas ražošanā. Talāk seko taras kluči, kas jau tiek izmantoti zāģmateriālu izgatavošanā. Pēdējais sortiments papīrmalka un malka, kas jau būs izmantota siltumam, pārstrādājot to granulās. Ir jāsaprot, ka sliktas koksnes nav un jebkuram materiālam tiek sameklēts lietojums.

Kas tad pie mums pērk cirsmas un eksportē kokus?

Tādēļ, ka pie mums mežizstrāde ir viena no svarīgākajām sfērām, tad jau daudz gadus atpakaļ ir izveidoti daudzi kompānijas, kuri sniedz palīdzības roku mežu īpašniekiem veikt cirtes savos mežos, pēc tam izveidotais apaļkoks jau būs nogādāts tālākā ražošanā. Ir jau tādi, kuri sniedz atbalstu apstrādājot mežu, un tiek nodrošināti koku transports, un eksistē uzņēmumi, kur darbības sfēra ir arī tas, kad tie pērk cirsmas un kokus, un tad toz izmanto priekš sevis. Pirms mēģināt atrast firmu, būs sākumā jāizprot, ko grib klients pats. Pārdot sev piederošo īpašumu, vai arī atrast speciālistu, kurš palīdzēs ar meža izciršanu, nenodarot tam pāri, pie tam nodrošinās, ka tieši Jūsu apaļkoks būs laists realizācijā pie tam tiks saņemta atlīdzība par to. Šī izvēle tad ir tikai Jūsu ziņā, bet, piemēram, meklējot sev profesionāli, der izvēlēties ilggadīgus šī kopējā tirgus segmenta spēlētājus, kas ir sevi parādījuši tirgū.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *