Kolagēns un arī tā ietekme uz, mūsu organismu

Uztura bagātinātājs – kolagēns pēc īpašībām tad ir viens no izplatītākājiem un vēl unikālākajiem olbaltumiem. Viennozīmīgi tas tomēr ir sava veida “līme”, kura uztur Jūsu ķermeni kopā, nostiprinot muskuļus kā arī audus, orgānus. Neatņemama cīpslu, saišu, locītavu, kā arī kaulu daļa, kas nodrošina kustīgumu, un tad novērš šo kustīgo daļu sabrukšanu. Kopā ar pašu elastīnu, kurš atrodams arī saistaudos, pats kolagēns nodrošina elastību audos. Viennozīmīgi tas veicina vissvarīgāko lomu, pateicoties kurai šis proteīns tiek ietverts daudzās procedūrās, protams, lai uzturētu ādas jaunību, tvirtumu, elastību un skaistu izskatu. Kolagēna ražošana samazinās līdz ar vecumu. Jo vecāks kļūst cilvēks, jo mazāks šī kolagēna kvantums jau tiek ražots organismā. Tāpēc dažādi uztura bagātinātāji, it sevišķi kolagēna lietošana, pārvēršas par ikdienas sastāvdaļu.

Kāda tipa kolagēns vajadzīgs muskuļiem?

Biežāk sastopamie kolagēna varianti cilvēka organismā, pēc zinātnieku domām, būs pirmais, otrais, trešais, ceturtais, piektais un desmitais. 1. tips jau ir sastopams 90% audos. Šis tips sastopams dermā un tiek uzskatīts konkrēti par pamata kaulu sastāvdaļu. 1. veida dabiskais kolagēns palīdz veidot muskuļu, cīpslu un skeleta saites un arī iekšējos orgānus. II tips ir šķiedraudu kolagēns. Atrasts locītavās, acu apvalkā. 3. tips atrodas zarnu, muskuļu un asinsvados. Ceturta tipa kolagēns rada šūnu pamatmembrānas, kas balsta audu šūnu struktūru, piektais tips atrodas uz šūnu, matu kā arī placentas virsmas, bet desmitais tips veicina kaulu veidošanos, augšanu, locītavu skrimšļa attīstību ka arī pārveidošanu. Dažādi uztura bagātinātāji satur visbiežāk dzīvnieku un arī jūras produktu dabisko kolagēnu. Liellopu kolagēnu galvenokārt pārstāv II un III tips. Viennozīmīgi šis jau ir piesātināts ar glicīnu un arī prolīnu, turklāt šis kolagēns kauliem būs ideālais variants. Zivs produktu kolagēns (I, II, III tips) vienkārši absorbējas un vēl nodrošina pareizu gremošanu. Viennozīmīgi tas jau ir visefektīvākais olbaltums, kas veicina palīdzību iekšējiem orgāniem, asinsvadiem, locītavām, skrimšļiem, kauliem un vēl ādai. Tādējādi, kad būs meklēts kolagēns matiem, nagiem vai arī kolagēns locītavām, tad tas ir tieši no jūras veltēm.

Dažādi uztura bagātinātāji onlainā – kā atlasīt?

Kad ir vajadzīgs kolagēns, pirkt to iespējams ne tikai aptiekā, bet arī, piemēram, interneta veikalā. Taču centieties noskaidrot daudz vairāk tieši par pārdevēju un viņa imidžu, tā kā uztura bagātinātāji jau ir jāuzņem iekšķīgi. Noskaidrojiet sev, kāds būtu vajadzīgs variants – kolagēns ādai, matiem vai arī kolagēns kauliem, muskuļiem. Bez šaubām, pirms pirkt tomēr ir nepieciešams noskaidrot, kāda tieši ir kolagēna lietošana. Ir dzeramais kolagēns, kas jau būs gatavā formā. Šis variants būtu ļoti viegli sagremojams, pie tam ir atbilstošs pat cilvēkiem, kas cieš no gastrīta. Tas ir viegli lietojams, un tas nebūs pašam jātaisa – 1 pudele satur dienas devu 5 g. Daudz ir pielietots kolagēna pulveris, kurš tad tomēr ir vienkārši uzņemams. Bet tajā pat brīdī, ja pulveri pērkat ne paciņas veidā, tad dzēriens būs jāsagatavo pašiem, kas tad ceļojot nav ērti. Kolagēns kā kapsulas vai tapbletes ir ērtākais lietošanas paņēmiens, kuru varat paņemt līdzi uz darbu vai ceļojumā. Protams, kad tiks meklēts kolagēns, atsauksmes ir tas, ko ir jāapskata vispirms, tā Jūs atradīsiet piemērotāko variantu sev.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *