KUR LAI ATROD SVĒTKU DZEJOĻUS PIE EGLĪTES?

Būs grūti atrast kādu, kurš negaidītu Ziemassvētkus neatkarīgi no viņu vecuma. Pantiņu skaitīšana, dāvanu saņemšana un laba vēlējumi ir neatņemama Ziemassvētku tradīcija. Kurš gan nezina dzejolīti par pīrāgu, kuram apdega abi gali.Ir dažādas svētku dzejolīšu apgūšanas iespējas – neskaitot skolu, radus un draugus, pantiņus var atrast internetā. Netrūkst interneta vietnes, kas piedāvā dažāda rakstura dzejolīšus, pantiņus un daudz ko citu, piemēram, šeit – https://labadavana.lv/apsveikumi/svetki/ziemassvetki/. Internets ir kļuvis par sabiedroto ikdienā. Vakara gaidītākā daļa noteikti ir dāvanu saņemšana, kas īpašu prieku rada bērnos.

POZITĪVAS EMOCIJAS UN KOPĪBAS SAJŪTA ZIEMASSVĒTKOS

Dāvanas nekad nav bijis noteicošais svētku svinēšanas iemesls, jo kopā būšana un jauku atmiņu veidošana sniedz daudz lielāku gandarījumu kā taustāmas mantas. Daudziem šie ir mīļākie un siltākie gada svētki, par spīti tam, ka tiek atzīmēti gada aukstākajā periodā, tiek spēlētas spēles un piekoptas dažādas Ziemassvētku tradīcijas. Ziemassvētku laikā cilvēki kļūst saticīgāki, labestīgāki un iegrimst pārdomās par to, ka aizvadīts vēl viens gads un kas tajā ir mainījies salīdzinoši ar iepriekšējo. Daudzi izvēlas dāvināt nozīmīgas dāvanas, nevis bezpersoniskus niekus, jo tas norāda uz rūpēm. Arī nelielas dāvaniņas vienmēr liks pasmaidīt. Ziemassvētku vakaru dažādos dažādi pantiņi un novēlējum, kas šo laiku veidos īpašu.

VAI LATVIJĀ ZIEMASSVĒTKUS VISI SVIN REIZĒ?

Citu valstu Ziemassvētku tradīcijas var atšķirties no mūsējām un tas ir tikai normāli. Arī svētku svinēšanas laiks var variēt pa pāris nedēļām, jo, piemēram, pareizticīgo Ziemassvētki tiek svinēti divas nedēļas vēlāk – 7. janvārī Kad 15. gadsimtā notika Baznīcas kalendāra maiņa, Austrumu baznīca izvēlējās turpināt lietot Juliāna kalendāru, kas esot ticis lietots arī Jēzus dzimšanas laikā. Daudzi Ziemassvētkus sagaida ar gavēni, vēl kāds izvēlas pielietot citu valstu un kultūru tradīcijas. Šajā jautājumā nav pareizu un nepareizu atbilžu, jo svētku būtība paliek nemainīga. Arī Latvijā netrūkst cilvēku, kuri izvēlas svinēt pareizticīgo Ziemassvētkus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *