NOSACĪJUMI SAULES KOLEKTORU UZSTĀDĪŠANAI

Ar vien vairāk cilvēku visā pasaulē vēlas dzīvot dabai draudzīgāk, ietaupīt un izdevīgāk, tādā veidā atrodot veidus, kā to īstenot. Saules bateriju uzstādīšana notiek uz ēkas jumta vai pagalmā, bez ēnas un tie tiek vērsti virzienā uz dienvidiem, lai būtu iespējams savākt pēc iespējas vairāk saules enerģijas. Saules bateriju uzkrāto enerģiju var lietot saimniecībā. Saražotās elektrības daudzums ir atkarīgs no uzstādīto paneļu skaita un izmēra, kam būtu jābūt ekvivalentam ar vidējo gada elektroenerģijas patēriņu. Sadales Tīkla pieslēgums ir vajadzīgs jebkuram īpašumam, kurā ir plānots lietot saules enerģiju. Lai tiktu uzkrāta elektroenerģija, nav vajadzīgi konstanti saulaini laikapstākļi, kas nozīmē to, ka enerģija tiek uzkrāta visa gada garumā, arī ēnainā laikā. Lai saprastu vai šāda veida enerģijas ieguve ir piemērota, iespējams izmantot aprēķina kalkulatoru. Vairāk skatīt te – (http://saulessiltums.lv/), kā arī zemāk rakstā!

SAULES PANEĻI – MAKSĀT PAŠIEM VAI ŅEMT KREDĪTĀ?

Paneļu uzstādīšanai daudzi izmanto banku piedāvātos kreditēšanas pakalpojumus, taču, tik pat daudzi izvēlas paneļu uzstādīšanu apmaksāt paši. Protams, iespējams veikt aprēķinus, lai saprastu, ka šis enerģijas savākšanas veids ir piemērots. Ir daži rādītāji, ar kuriem jārēķinās, lai varētu izlemt par to, vai saules paneļu uzstādīšana īpašumam vispār ir piemērota – vidējais patērētās enerģijas daudzums gadā, vieta, kur tiks ierīkoti paneļi (jumts vai zeme), nepieciešamais paneļu skaits. Daudziem šķiet, ka saražot vairāk elektroenerģijas, nekā tiek patērēts, ir labs risinājums, taču tā gluži nav. Uzreiz no sava tīkla elektroenerģiju ir izdevīgi izmantot vasarās un pa dienu, savukārt pārējā elektroenerģija tiek izmantota no kopējā tīkla. Šāda veida investīcijas sāk atmaksāties 10 gadu laikā, bet paneļu cena ir vidēji no 6 – 10 tūkstošiem eiro.

SAULES PANEĻI TAVĀM MĀJĀM DAŽU DIENU LAIKĀ

Nevajag aizmirst par patēriņa analīzi, lai saprastu kā saules paneļu uzstādīšana sniegs vislabākos rezultātus. Dažāda veida sagatavošanās darbi, dokumentu kārtošana un tamlīdzīgi procesi, aizņem lielāko daļu laika, savukārt pašu paneļu uzstādīšanā paiet viena vai divas dienas. Lai paneļu uzstādīšana būtu likumīga, nepieciešams apstiprinājums no būvvaldes.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *