Vai Jūs ziniet, cik tad noderīgi smiltsērkšķu augi tomēr ir cilvēka veselībai?

Vārda smiltsērkšķi burtiskais apzīmējums sengrieķu valodā – “spīdīgais zirgs”. Senajā Grieķijā smiltsērkšķu lapas izmantoja, kā barību novājinātiem un slimiem zirgiem. Tajos senos gados zirgs bija vērtēts augstāk nekā 600. Merssedes šodienas pasaulē. Tie zirgi, kas ēda smiltsērkšķu ogas, stādus vai lapas, ātri atveseļojās, atgūstot savu svaru, un arī to spalva palika spīdīga un veselīga.
Smiltsērkšķu augi tika pieminēti gan Tibetas, tā arī Mongolijas senajos rakstos, un arī ķīniešu medicīnā, un visos tajos rakstos aprakstītas universālās ārstnieciskās īpašības ar ko tad parasti apveltīti smiltsērkšķi(ieskaties te – smitsērkšķi plašā izvēlē). Bet iestājoties melnajiem viduslaikiem, smiltsērkšķi tika aizmirsti, bet tagad no jauna atdzima lielā piekrišana šo ogu medicīniskajām īpašībām.

Bagātīgās īpašības, kas tieši ir smiltsērkšķu ogu sastāvā

Smiltsērkšķi satur A, C vitamīnus, kura jau ir pat daudz vairāk nekā citronā, visus B grupas vitamīnus, P, PP, E, K vitamīnu grupu. Tādēļ smiltsērkšķu stādi jau ir tik ļoti unikāli, ka tiešām neviens pat cita tipa augs nevar sasniegt līdzvērtīgu nozīmi. Smiltsērkšķi par labu terapijas un profilaktisku līdzekli pārvērš dažādas bioloģiski aktīvās vielas. Šinī augā ir atrasti piecpadsmit dažnedažādi mikro elementi. Starp tiem ir: nātrijs, mangāns, alumīnijs, magnijs, kalcijs, dzelzs, silīcijs, titāns kā arī daudzi citi. Kā arī tas satur ļoti vērtīgu beta karotīnu, eļļu, organiskās skābes, alkaloīdus, fosfolipīdus, flavonoīdus, fenola skābes, serotonīnu, rutīnu, holīnu, betainu, kumarīnus, ka arī pektīnu. Visi šāda veida nezināmie apzīmējumi parāda, kad smiltsērkšķi ir un būs sava veida bumba, kas uzlādēta ar ne tikai veselībai, bet arī skaistumam vērtīgākajām vielām. Ir pietiekoši vien ar simts gramu svaigu ogu, vai, piemēram,, kad būs lietota smiltsērkšķu sula, lai organisms saņemtu var teikt, ka to visu iespējamo vitamīnu un arī vitamīnu devu, kas nepieciešama dienā. Līdz ar to klienti izvēlas smiltsērkšķi ziemai. jau kā sava veida imunitāti stimulējošo līdzekli. Taču vēl bez tā visa pieminētā to plaši izmanto pat medicīnā, ārstējot iekšējo orgānu problēmas, kā arī kā kosmētisko līdzekli.

Kādam nolūkam cilvēki lieto smiltsērkšķi jeb zelta koku kā arī to produkciju?

Interesanti, ka pašas smiltsērkšķu ogas praktiski netiek lietotas svaigā veidā. Taču, apstrādātas, kā smiltsērkšķu ievārījums, sula, marmelāde, tiek pielietots daudz, turklāt cena nav diezgan liela. Ir ļoti noderīga smiltsērkšķu tēja, kur pamatā ir paši smiltsērkšķi kopā ar tā novārījumiem.
Smiltsērkšķi būs lietderīgi gripas un saaukstēšanās situācijā, jo uzlabo imunitāti, novērš sirds slimības, čūlu un gastrītu ārstēšanu, cīnās ar slimībām ginekoloģijā. Smiltsērkšķi tiek izmantoti, priekš tam, lai savestu kārtībā gremošanu, vielmaiņu, izvadītu toksīnus, atmiņas uzlabošanai kā arī, lai uzlabotu nervu sistēmu.
Sievietēm smiltsērkšķu ogas būtu īpaši nepieciešamas, jo tās ļauj saglabāt ādas jaunību, normalizēt hormonus un vēl palīdz saglabāt reproduktivitāti. Regulāra augļu lietošana ļauj izvairīties no dzemdes iekaisuma.
Smiltsērkšķu augi labvēlīgi ietekmē vīrieša veselību. Ogas aizsargā organismu no priekšlaicīgas novecošanās, novērš ar vecumu saistītu izmaiņu parādīšanos prostatas dziedzeros.
Turklāt tiešsaistē ir un būs receptes par to, kādā veidā realizējama smiltsērkšķu sulas pagatavošana mājas apstākļos un daudzas citas, vai, piemēram, Jūs varat nopirkt arī gatavo produkciju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *