Zelta koks smiltsērkšķis, cik ļoti nozīmīgs tieši tas ir mūsu veselībai?

Paši Himalaju kalni jau tiek dēvēti tieši par smiltsērkšķu dzimteni. Vietējie iedzīvotāji smiltsērkšķus dēvē jau par “svētajiem augiem”. Ķīnā tas labums, ko tad var sniegt smiltsērkšķu ogas, jau ir atklāts veselus divpadsmit gs. Saskaņā ar to mongoļu leģendu, Čingishans kā arī tā armija pirms jebkuras uzvaras cīņas lietoja konkrēti smiltsērkšķi. Smiltsērkšķu ogas un vēl tā unikalitāte jau ir zināma arī patlaban. Koši oranžās ogās zinātnieki bija uzgājuši pārsteidzošu Omega vielu klātbūtni: Omega trīs, seši, deviņi un arī reti sastopamās Omega-7 skābes, kā arī tās tomēr ir pārpilnas jau ar minerālvielām un dažādiem vitamīniem. Tāpēc vairākās valstīs šeit daudzus gadsimtus smiltsērkšķi jeb zelta koks bija izmantoti, lai uzlabotu imunitāti, samazinātu holesterīnu, aizkavēt vecuma pazīmes un vēl dziedētu dažnedažādas ādas slimības.

Smiltsērkšķu ogas kā arī to botāniskās īpašības

Smiltsērkšķi jeb zelta koks ir ļoti iecienīti ārstniecībā, šis jau ir saistīts tieši ar vitamīniem un minerālvielām, kas jau ir šī auga sastāvdaļās, bet galvenokārt smiltsērkšķu ogas jau ir pazīstamas ar diezgan bagātīgo C vitamīna saturu, kas 100 ga ir pat 200-316 mg.
Vitamīni sastāvā: A, B1, B2, B3, B5, B6, B9, C, E, K un PP.
Minerāli: Fe, K, Mg, Ca, P, Na, al, S, B, Ti, Si.
Kā arī smiltsērkšķi ir mononepiesātināto taukskābju un vēl aktīvi bioloģisko minerālvielu krātuve. Papildus esošiem vitamīniem tie satur fitoncīdus, pektīnus, unikālas organiskās skābes, dažādus makro- un mikroelementus. Interesanti, kad šī auga miza satur tā saukto prieka hormonu – serotonīnu, kas ir uzticama ķermeņa aizsardzība pret nomāktību un vēl citiem gara traucējumiem.
Vēl ir jāmin tas, ka smiltsērkšķu ogas tās īpašības saglabā ne vien, kamēr viņas ir vēl svaigas, taču arī sasaldētas – 6 mēnešus. Vitamīni smiltsērkšķos nezūd pat pēc sasalšanas.
Smiltsērkšķi jeb zelta koks diezgan bieži ir dēvēti par sieviešu ogām, lai gan tā augļi labi ietekmē arī vīriešu veselību. Produkts tomēr ir diezgan maz kaloriju un ir dietologu ieteikts. Interesanti, kad 100 gr smiltsērkšķu ogas satur vien 80-82 kcal.
Smiltsērkšķu sastāvs tomēr ir neatkārtojams. Tie palīdz ārstēšanā kā arī profilaktiskajos nolūkos tiek lietots, tā arī skaistuma un jaunības uzturēšanā.

Vai, piemēram, ir kādas smiltsērkšķu receptes vai arī cita veida ieteikumi, kā var lietot šo augli?

Interesants fakts, ka pašas smiltsērkšķu ogas var teikt, ka netiek lietotas svaigas. Tomēr, apstrādātas, piemēram, kā smiltsērkšķu sula, ievārījums, marmelāde, tiek izmantots ļoti daudz, bez tam cena nav diezgan augsta. Tiek izlaista ļoti noderīga smiltsērkšķu tēja, kuras pamatā ir smiltsērkšķi un to novārījumi.
Smiltsērkšķi jeb zelta koks ir vēl noderīgi saaukstēšanās situācijā, jo uzlabo imūnsistēmu, sirds slimības, čūlu un gastrītu ārstēšanu, ginekoloģiskas slimības. Smiltsērkšķu ogas tiek izmantoti, lai normalizētu gremošanas sistēmu, vielmaiņu, novērstu acu iekaisumu, izvadītu toksīnus, uzlabotu atmiņu kā arī, lai uzlabotu nervu sistēmu. Priekš sievietēm smiltsērkšķu ogas jau ir īpaši lietderīgas, tā kā tieši tās ļauj glābt ādas jaunību, uzlabot hormonālo līmeni un palīdz saglabāt reproduktivitāti. Regulāra augļu lietošana ļauj novērst dzemdes iekaisuma.
Smiltsērkšķi jeb zelta koks labi ietekmē arī vīrieša veselību. Ogas aizsargā ķermeni tiešām no priekšlaicīga vecuma, novērš ar vecumu saistītu izmaiņu parādīšanos prostatas dziedzeros.
Turklāt online vidē būs receptes par to, kādā veidā iespējama smiltsērkšķu sulas pagatavošana mājas apstākļos un daudzas citas, vai Jūs varat pasūtīt jau gatavo produkciju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *